„Saulės“ privačioje gimnazijoje mokytojai ir mokiniai ne atostogauja o dirba nuotoliniu būdu.  Praėjo 2 nelengvos šios savaitės darbo dienos. Jau turime kuo pasidalinti su Lietuvos mokytojais.  Pasiruošimą nuotoliniam darbui atlikome per 2 darbo dienas ir penktadienį išbandėme kartu su mokiniais. Išsiskirstėme su aiškiu veiksmų planu. Gal mūsų patirtis pravers ir kitoms Lietuvos mokykloms.

Siūlome 8 žingsnių pasirengimo planą:

  1. Pasirinkome geriausiai mokiniams žinomą Discord programą (mes ilgoji gimnazija, programa turi būti nesunkiai valdoma ir mažiesiems mokiniams). Programa yra skirta kalbėjimui, informacijos dalinimuisi ir gyvoms transliacijoms.
  2. Reikia atsisiųsti Discord programą ir užregistruoti naują paskyrą, įvedant savo paštą, slapyvardį ir slaptažodį (šita dalis privaloma visiems, norintiems naudotis jūsų sukurta nuotolinių mokymų sistema: mokiniams, mokytojams, administracijai ir t.t.).
  3. Prisijungus prie Discord programos, sukurti naują serverį ir pavadinti jį švietimo įstaigos vardu.
  4. Discord serveryje sukurti roles mokiniams (kiekvienai klasei atskirai), mokytojams, administracijai ir tėvams bei rekomenduojama atitinkamai paskirstyti teises kiekvienai rolei atskirai (pvz. administracija turėtų turėti daugiau teisių, t.y. matyti viską).
  5. Kiekvienai klasei ir dalykui sukurti atskirą tekstinį kanalą, kur mokiniai ir mokytojai galėtų dalintis informacija bei resursais, sukurti garso pokalbių kanalus, kuriuose mokytojai galėtų susirinkusiems mokiniams gyvai vesti pamokas su mikrofonu bei transliuoti savo ekrano vaizdą.
  6. Nusiųsti Discord serverio nuorodą mokytojams, mokiniams bei kitiems švietimo įstaigos nariams, jiems priskirti atitinkamas roles.
  7. Ši programa leidžia vykdyti ugdymą realiu laiku, matyti mokinių dalyvavimą, aktyvumą, juos vertinti. Mokiniai gali bendrauti pertraukų metu tarpusavyje, mokytojai ir administracija gali organizuoti pasitarimus.
  8. Programą parengti darbui turėtų būti pajėgūs bet kurios švietimo įstaigos IT mokytojai.

Be to, galima naudotis:

  1. LiveBoard piešimo programėle kuri yra labai patogi uždavinių sprendimui ar pakeisti įprastą lentą pamokoje.
  2. Google formos arba kitomis testavimo programomis.
  3. Zoom video konferencijomis, moodle ir t.t.

 

Suprantame, kad ne visos mokyklos turi pakankamai ir geros kompiuterinės technikos. Tačiau gal galima tartis su tėvais, kurie galėtų skolintis iš darboviečių, kaimynų, draugų. Ieškokime būdų kaip padėti vieni kitiems, nes šis laikotarpis greičiausiai užsitęs.

 

„Saulės“ privačios gimnazijos metodinė taryba