„15 metų laukta galimybė tapo realybe“, – sako gimnazijos informacinių technologijų mokytojas Algirdas Navickas, šiemet su kitais 10 mokytojų patekęs į „Baltic Teachers Programme 2024“ ir turėjęs galimybę aplankyti garsųjį CERN centrą Šveicarijoje. Galimybė išvykti į CERN – išskirtinė, nes į vieną vietą pretenduoja 6000 mokytojų.

Kas buvo iki Didžiojo Sprogimo? Kas mes? Iš ko sudaryta Visata? Kas laukia ateityje? Į tokius klausimus atsakymų ieško daugiau kaip 2600 CERN mokslininkų iš 70 valstybių.

CERN mokytojų programa kelia ambicingus tikslus – modernųjį mokslą padaryti prieinamą moksleiviams.

Programos metu mokytojams rodoma, kaip modernusis mokslas (ypač modernioji fizika) gali pasiekti mokinį, tačiau žinios pravarčios ir kitų disciplinų, pavyzdžiui, informatikos mokytojams. „Manau, kad kiekvienas informatikos mokytojas privalo nuvažiuoti į CERN – vietą, kur buvo sukurtas „World Wide Web“ globalusis tinklas, dabar vadinamas Internetu. Gavau žinių ir apie tai, kokia bendra IT struktūra yra CERN, susipažinau su moderniąja technika“, – prisiminė A. Navickas.

Stažuotės dienų planas, pasak mokytojo, buvo įtemptas – dalyvių laukė paskaitos, vizitai įvairiuose CERN korpusuose, tačiau dienos neprailgo: „Žinoma įspūdingiausia yra jausti, kad štai už šių durų yra tas nematomas stebuklas, per langą jausti mokslininkų, stebinčių rezultatus, įtampą“, – prisiminė mokytojas.

Už mentoriavimą A. Navickas nuoširdžiai dėkoja fizikos mokytojai ekspertei Aušrai Kynienei.