Būreliai

/Būreliai
Būreliai 2019-12-30T21:34:20+02:00

Žurnalistikos būrelis – vadovė Dainora Macijauskienė

Spauda – kūrybiškumo ir saviraiškos priemonė, lavinanti pasaulio suvokimo ir kalbos taikymo žinias. Mūsų valstybės istorijoje spauda turi didelę reikšmę. Tokie laikraščiai, kaip „Varpas“ ir „Aušra“, Lietuvos piliečių širdyse įžiebė patriotiškumą ir norą išsaugoti savo kultūrą ir kalbą. Lietuvių kalbos mokytoja Dainora Macijauskienė mums suteikia galimybę tai suvokti ir išbandyti savo kūrybines galias. Kurdami laikraštį, būrelio dalyviai lavina kūrybiškumą, gilina lietuvių kalbos žinias.
Žurnalistikos būrelis yra daugiau nei įprastas laikraščio leidimas. Užsiėmimo metu mokomės redaguoti ir maketuoti tekstą, kurti įdomius straipsnius, atrinkti sudominančias istorijas ir bendradarbiauti su žurnalistika besidominčiais mokiniais. Klasė pavirsta į savotišką spaustuvę, kurioje atkakliai dirba žinių ir įdomybių trokštantys jaunieji žurnalistai. Tai – galimybė sužinoti daugiau, susidraugauti su kitais bendraminčiais ir atrasti rašytoją savyje.

Debatų klubas – vadovė Asta Virketytė

„Jūs galite būti teisus, o aš galiu klysti, bet bendromis pastangomis mes galime priartėti prie tiesos.“

Karlas Poperis

Išbandyti savo jėgas debatuose kviečiami visi, kurie nori tobulinti savo viešojo kalbėjimo gebėjimus, gilinti savo žinias įvairiais socialinio bei politinio gyvenimo klausimais, išmokti reikšti savo nuomonę aiškiai, tiksliai, argumentuotai, o svarbiausiai išmokti išgirsti savo pašnekovą.  Tai kritinio mąstymo mokykla, padedanti mokiniams ne tik susigaudyti nuolat besikeičiančio gyvenimo įvykiuose, bet ir išmokti juos vertinti, pažvelgti kritiškai, ieškoti priežasčių bei sprendimų.

Mes ne tik debatuojame vieni su kitais, bet aktyviai dalyvaujame turnyruose Lietuvoje bei užsienyje, poilsiaujame ir mokomės vasaros stovyklose Druskininkuose, važiuojame į seminarus mokytis iš geriausių pasaulio debatų trenerių.

Plačiau apie debatus

Dailės studija – vadovė Rasa Vaitkutė-Žemaitienė

Dailės kalba – vienas suprantamiausių ir universaliausių savęs pažinimo ir bendravimo būdų. Dailės studijos užsiėmimuose dalyvauja 5-8, 10 klasių mokiniai. Meninės raiškos užsiėmimai mokiniams padeda lavinti turimus įgūdžius, tobulinti savo meninius gebėjimus, pažinti ir taikyti įvairias dailės technikas. Dailės studijos mokiniai nuolatos dalyvauja įvairiose miesto, nacionalinėse ir tarptautinėse parodose bei konkursuose: „Vilniaus miniatiūrų“, „Drugelių namai“, Lietuvos rezistencijos ir genocido centro, Taivano, Japonijos, Brazilijos, Kinijos, kuriuose dažnai apdovanojami.

Gitaros būrelis – vadovas Simonas Bradūnas

Gitara – vienas populiariausių ir universaliausių instrumentų, naudojamas daugybėje įvairių muzikos stilių. Šiandien šis instrumentas ypač populiarus jaunimo tarpe. Gitaros būrelyje mokomės ne tik žinomų dainų akordų, akomponavimo akustine gitara, bet ir muzikinio rašto, teorijos, ansamblinio grojimo įgūdžių, susipažįstame su populiariais stiliais bei įvairiomis grojimo technikomis. Draugiška atmosfera bei noras kuo greičiau išmokti groti gitara jaučiamas kiekvieno užsiėmimo metu. Tikiu kad, gitaros būrelis – galimybė atrasti save.

Kūrybinės dirbtuvės. Vadovė Emilija Urnėžienė

Vaikų kūrybiškumo ugdymas yra viena iš svarbiausių vertybių, siekiant pokyčių sumanios visuomenės srityje. Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai susipažįsta su įvairiomis rankdarbių technikomis – vilnos vėlimu, papuošalų iš karoliukų gamyba, siuvimu, siuvinėjimu, dekupažu, nėrimu, mezgimu ir kt. Mokiniai, atlikdami darbą nuo idėjos paieškos iki jos įgyvendinimo, skatinami kurti, taip atrandant savo stipriąsias puses bei patiriant kūrybinį džiaugsmą. Taip pat ugdomas pasitikėjimas savimi, kantrybė, kruopštumas, atsakomybė, darbas komandoje ir kt.

Šiuolaikinio šokio būrelis – vadovė Vaida Vaičiulytė

Šiuolaikinio šokio užsiėmimų metu lavinama koordinacija, lankstumas, muzikalumas, kūrybiškumas, mokoma atlikimo ir šokio technikos subtilybių, gilinimąsi į šokio elementus (judesio jėgą, erdvę, laiką),  taip pat labai daug dėmesio skiriama kūrybinėms užduotims, kurios išlaisvina ne tik judesius, bet ir jausmus. Daug judesių atliekama atsigulus ant grindų. Jų pagalba įsisavinama taisyklinga kūno padėtis, stiprinami pirštai, kojų, pilvo bei nugaros raumenys, taip pat kojų verstumas, pusiausvyros pajautimas, lankstumas. Paaugliai atlieka įvairiausius tempimo pratimus, kurie suteikia veržlumo bei didesnę amplitudę atliekant įvairius judesius. Daug dėmesio skiriame vaikų saviraiškai bei kūrybiškumui, todėl į šokio užsiėmimus įtraukiame kūrybines užduotis, kurios padeda atsiskleisti šokio teikiamą laivę bei jėgą.  Šokant šiuolaikinį šokį atsipalaiduojama, išreiškiama susikaupusi energija, mokomasi bendrauti ir  bendradarbiauti, kurti grupėje, poroje ir pavieniui.

Sporto būrelis – vadovas Raimondas Dikinis

Sporto būrelio tikslas – gerinti mokinių sveikatą ir tenkinti natūralų poreikį judėti. Sudarome vaikams sąlygas fizinio aktyvumo metu pailsėti psichologiškai nuo mus supančių gyvenimo įtampų, todėl pratybų metu netaikoma prievolė siekti sportinio rezultato, o aplinka tampa komforto zona, kurioje smagu būti.
Šiame sporto būrelyje mokiniai ugdo ne tik fizines savybes: ištvermę, greitumą, vikrumą, jėgą, lankstumą, koordinaciją, pusiausvyrą, bet ir mokosi bendrauti bei bendradarbiauti, komandiškai spręsti iškilusius iššūkius. Tai veikla, kuri atneša daug naujų įspūdžių, gerų emocijų, judėjimo laisvės.
Sportas vaikų bei paauglių amžiuje gali labai prisidėti prie vaiko fizinės ir psichosocialinės raidos.