Tarptautiniai mainų projektai yra puikus būdas mokiniams gilinti žinias apie pasaulį, išmokti daug daugiau nei rašoma knygose ar mokoma mokykloje. „Saulės“ privačios gimnazijos II-IVG klasių mokiniai 2023 m., dalyvaudami tarptautiniame mokinių mainų projekte su Amsterdamo licėjumi, tuo įsitikino patys. Šį pavasarį mūsų gimnazijos moksleiviai viešėjo Amsterdame, gyveno bendraamžių šeimose, dalyvavo pamokose, kurias vedė Het Amsterdam Licėjaus mokytojai, užsiėmė kultūrinėmis, pažintinėmis, sportinėmis veiklomis, tad spalio 16-20 dienomis mes pakvietėme olandus atvykti į Vilnių.

Mokiniai, dalyvavę mainų projekte, akcentuoja, kad tokios tarptautinės veiklos atneša įvairiapusės naudos. Pirmiausia, mokinių mainai skatina ir palengvina anglų kalbos mokymąsi. Gyvai bendraudami su vietiniais mokiniais, mokiniai išmoksta kalbos daug greičiau ir efektyviau nei gali tai padaryti mokykloje. Tai atveria duris tarptautinėms karjeros galimybėms ateityje. Be to, mokiniai stiprina savo asmenines savybes: pasitikėjimą savimi, išmoksta prisitaikyti prie naujos aplinkos ir pasikeitusių situacijų, o to prireiks ateityje. Per tarptautinius mokinių mainus daugelis susiranda naujų tarptautinių draugų. Šios draugystės gali būti ilgalaikės ir gilios, tai padės plėsti socialinį tinklą ir palaikyti ryšius su kitomis šalimis.

Vienas iš pagrindinių mainų projektų tikslų yra skirtingų kultūrų pažinimas. Dalyvavimas projekte leidžia gimnazijos mokiniams tiesiogiai susidurti su skirtingomis kultūromis. Tai padeda jiems išmokti suprasti ir vertinti kitų šalių tradicijas, papročius ir vertybes. Šis kultūrinis supratimas yra nepakeičiamas, ypač mūsų globalizuotame pasaulyje, kuriame tarpkultūriniai santykiai yra kasdienybė.

Apibendrinant, tokiuose projektuose vertinga yra tai, kad mokinių mainai neapsiriboja tik pamokomis klasėse. Mokiniai išmoksta daug daugiau apie kitas šalis, kai mokydamiesi realioje kitos šalies aplinkoje, patys patiria naujas situacijas ir iššūkius.