Dažniausiai yra manoma, kad sudėtingiausi egzaminai yra gamtos mokslų. Ką apie liepos 20 d. vykusį chemijos egzaminą galvoja gimnazijos bendruomenės nariai?

„Egzaminas buvo gana sudėtingas, kiek per didelės apimties, o dėl laiko stokos mokiniams teko labai paskubėti,“ – egzaminą įvertino „Saulės“ privačios gimnazijos chemijos vyr. mokytojas Rokas Pčalinas.

Viena iš egzaminui besiruošusių gimnazijos abiturienčių daugiau sunkumų patyrė iki egzamino nei jo metu. „Atėjo paskutinis egzaminas, kuris lems mano stojimą į mediciną. Net košmarus sapnavau prieš egzaminą, kad neišlaikysiu, todėl paskutines valandas intensyviai kartojausi ir tai padėjo. Egzaminas nebuvo sudėtingas, bet ir lengvu nepavadinčiau, kadangi vienoje vietoje palikau neišlygintą lygtį su neįrašytu reagentu. Taip atsitiko, nes mačiau, kad liko tik 30 min., tai lygčiai išspręsti reikėjo daugiau laiko pamąstyti, o užduotis buvo verta tik 2 taškų, todėl pradėjau toliau spręsti, nes reikėjo dar 6 klausimą išspręsti ir 5 klausimo paskutinį uždavinį, kuriame reikėjo nustatyti metalo oksalato kristalohidrato formulę. Pastebėjau, kad buvo nemažai skaičiavimų, taip pat vienas uždavinys mane supainiojo ir ne taip priskyriau produktų masę. Teoriniai klausimai ir organinė dalis buvo nesunkios. Chemijos egzamine baisiausia buvo nepridaryti žioplų klaidų. Tačiau labai ačiū chemijos mokytojui Rokui Pčalinui, kuris skyrė mums daug laiko ir galėjome konsultuotis bet kada, duodavo daug įvairių tipų uždavinių. Šiaip parašytu egzaminu esu laiminga ir pagaliau galiu džiaugtis vasaros atostogomis,“ – įspūdžiais dalijosi mokinė Anastasija.

Egzamine buvo ir standartinių užduočių, ir tokių, kurios aktualios. „Testas nebuvo sudėtingas, bet turėjo keletą įdomesnių klausimų. II dalis buvo standartinė. III dalyje patiko klausimas su ličio jonų baterijomis, kas yra itin įdomu ir aktualu šiomis dienomis,“ – teigia chemijos mokytojas R. Pčalinas.

Pažymime, kad tai jau ne pirmas egzaminas šių metų VBE sesijoje, kurį tenka kritikuoti dėl apimties. Susidaro įspūdis, kad mokinių dalykinės žinios ir gebėjimai tampa mažiau svarbūs nei tempas.