Teksto autorė ekonomikos mokytoja ekspertė Daiva.

Didžiausias ir seniausias pasaulinis renginys World Expo šiais metais pakvietė į Dubajų susipažinti net su 192 pasaulio valstybėmis, jų kultūromis ir pasiekimais. Jau daugiau kaip šimtmetį, nuo 1851 m. įvykusios pirmosios pasaulinės parodos, šiame renginyje pristatomi svarbiausi pasaulio išradimai ir aktualiausios tendencijos. Kovo mėnesį World Expo 2020 lankėsi mūsų gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Daiva Strielkūnienė. 

Daug dėmesio šiais metais vykusios World Expo 2020, kurios tema „Sujunkime mintis ir kurkime ateitį“ (Connecting Minds and Creating the Future), buvo skirta jaunimui – drąsai eksperimentuoti, dalytis idėjomis ir kurti. Paroda buvo suskirstyta į tris erdves – MobilumoTvarumo ir Galimybių. Gyvename beribių ryšių pasaulyje – mobilumas keičia mūsų gyvenimo būdą, bendravimą su žmonėmis. Parodos Mobilumo paviljonuose nyksta riba tarp fizinio ir skaitmeninio pasaulio, pristatoma globali visuomenė, kurioje informacija ir idėjos perduodamos greičiau nei bet kada iki šiol. Galimybių paviljonų pagrindinė mintis: kiekvienas žmogus – raktas į milijardus galimybių, padedančių sukurti geresnį rytojų, paverčiančių svajones ir siekius rytdienos realybe. Tvarumo paviljonuose buvo galima išvysti pažangiausias pasaulio technologijas, kurias šalys naudoja siekdamos tvarumo, ir patirti, kaip žmonija gali mėgautis gyvenimu harmonijoje su gamta aukštųjų technologijų eroje. 

Šiuolaikinė moderni mokykla turėtų skatinti mokinius bendradarbiauti, dalytis mintimis ir idėjomis, įkvėpti drąsiai eksperimentuoti ir kurti, ugdyti atvirą ir atsakingą asmenybę, gebančią gyventi tvariai, darnoje su aplinka, gerbiančią gamtą ir žmogų.