6a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje nuotolinėje technologijų pamokoje „Kūrybinės kompozicijos pradmenys“, kurią vedė Vilniaus kolegijos Mados dizaino katedros dėstytoja Lolita Malinauskienė.

„Lektorė vaizdžiai supažindino su pagrindiniais komponavimo principais, harmoningos kompozicijos kūrimu. Taip pat buvo puiki galimybė išgirsti apie komponavimo klaidas ir jų išvengimo būdus,“ – pasakoja dailės ir technologijų mokytoja Emilija.

Dalinamės keliomis mokinių refleksijomis po šios pamokos:

· „Man labai patiko ši edukacinė pamoka, daug sužimojau apie dizainą, buvo įdomu klausytis, kaip yra sudarytos įvairios kompozicijos“.

· „Per šią paskaitą sužinojau, kas yra kompozicija ir dar daug faktų apie kompozicijas. Labai daug išmokau ir buvo įdomu aptarti įvairias kompozicijas“.

· „Man patiko pamoka apie kompoziciją, nes sužinojau, nuo ko reikia pradėti ir kokių veiksmų imtis kuriant kompozicijas, taip pat pamačiau įvairiausių būdų, kuriuos pasitelkiant galima išskirti vieną ar keletą figūrų kompozicijose. Išvydau įvairių kompozicijos pavyzdžių (dailininkų paveikslų ar tiesiog paprastesnių kompozicijų)“.

· „Buvo tikrai įdomu pasiklausyti ir sužinoti daugiau apie kompoziciją. Tikrai pritaikysiu šias žinias savo mokyklos darbams ir laisvalaikio darbams. Ačiū labai už šią įdomią pamoką“.

· „Kompozicija – labai plati, sunki tema. Žmogaus dėmesį galima atkreipti ryškiomis, pavyzdžiui, raudona, spalvomis, žmogaus veidu. Sunkias ir nemalonias akiai kompozicijas galima paversti gražiomis dar įdedant objektų, bet ne per daug. Žmonių formų kompozicijoms būtina įdėti ryškumo, daugiau gyvumo. Pernelyg daug detalių kompozicijoje apsunkina akis, o kai jų per mažai – jos nuobodžios. Kartais nereikia pernelyg persistengti – saikas bei paprastumas irgi yra geras pasirinkimas“.

· „Aš sužinojau, kad kompozicija yra meno kūrinio elementų išdėstymas, jų tarpusavio ryšys ir santykis su visuma, tai pat išmokau, kad menas ne visada yra gražus ir kiekvienas turi savo skonį. Tai pat buvo smagu susipažinti su kompozicijos pradžia“.

· „Buvo įdomu pasiklausyti profesionalo nuomonės ir patarimų. Ypač įsiminė apie simetriją ir asimetriją kompozicijose“.