Respublikinė 8-12 klasių mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencija ,,Pasaulis matematikoje ir informacinėse technologijose“

//Respublikinė 8-12 klasių mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencija ,,Pasaulis matematikoje ir informacinėse technologijose“

Respublikinė 8-12 klasių mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencija ,,Pasaulis matematikoje ir informacinėse technologijose“

Gegužės 10 d. AB „Swedbank“ konferencijų salėje įvyko „Saulės“ privačios gimnazijos organizuojama ketvirtoji respublikinė 8 -12 klasių mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencija „Pasaulis matematikoje ir informacinėse technologijose“.

Į konferenciją atvyko apie 60 mokinių ir mokytojų iš įvairių Lietuvos vietovių.

Konferencijos tikslas – skatinti mokinius plačiau ir išsamiau domėtis matematika ir informacinėmis technologijomis, šių mokslų taikymu praktikoje, atliktais naujausiais tyrimais. Konferencijoje dalyvavo 8-12 klasių mokiniai, besidominantys matematika ir informacinėmis technologijomis. Mokiniams tai puiki galimybė pristatyti savo atliktą darbą, taip pat pamatyti, kokius darbus atlieka ir kaip juos pristato bendraaamžiai iš kitų mokyklų. Šiemet susirinko gausus būrys ir tų mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių, kurie konferencijoje dalyvavo tik kaip klausytojai.

Konferencijos dalyvius pasveikino „Saulės” privačios gimnazijos direktorė Irena Baranauskienė. Konferencijos dalyviams pranešimą skaitė „Swedbank” Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė. Ji pasidalino ypač aktualia vyresniųjų klasių moksleiviams informacija apie asmeninių finansų tvarkymą ir kokie finansiniai iššūkiai laukia būsimųjų pirmakursių. Kibernetinio saugumo ir didžiųjų duomenų sprendimų bendrovės „Tesonet“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovo Dainiaus Vanago pranešimas leido moksleiviams iš arčiau pažvelgti į jaunų žmonių taip trokštamą darbą, susijusį su informacinėmis technologijomis. Savo sėkmės istorija pasidalino ir vienas iš ,,Tesonet” darbuotojų -Tomas Vilčinskas.

Mokslinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų vertinimo komisija  skyrė tris diplomus:

I vietaSimui Montvilai (Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, IIIG kl.) už darbą „Projektinių darbų optimizavimo sistema mokykloje“(IT mokytoja Rima Šiaulienė).

II vietaKristupui Kazanavičiui (,,Saulės“ privati gimnazija, IIIG kl.) už darbą „3D automobilio kūrimas“  (IT mokytojas Gintaras Sereika).

III vieta –  Gabijai Stūrytei (,,Saulės“ privati gimnazija, 8 kl.) už darbą „Orientacinio matematinio žaidimo, pasitelkiant informacines technokogijas, kūrimas“ (matematikos mokytoja Dženeta Kiudulienė).

Nagliui Pilkauskui (10 kl), Eglėi Muliuolytei (10 kl.) ir Justinui Šimoliūnui (IIIG kl, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija) už darbą „Nuo abako iki…” (matematikos mokytojos Lilija Jurgutienė ir Vida Meškauskaitė).

Prizinių vietų laimėtojai ir konferencijos dalyviai apdovanoti vertingomis rėmėjų dovanomis.

Nuoširdžiai dėkojame konferencijos dalyviams, partneriams ir rėmėjams.

2019-05-19T23:10:27+02:00 13 gegužės, 2019|Pagrindinis ir vidurinis ugdymas|