Prisijungėme prie Saugesnio interneto savaitės diskusijų

//Prisijungėme prie Saugesnio interneto savaitės diskusijų

Prisijungėme prie Saugesnio interneto savaitės diskusijų

Saugesnio interneto savaitė – daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį visuomenės, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje šią savaitę organizuojama teminė akcija.

,,Šiandien IG ir IIG klasių mokiniai taip pat įsitraukė į diskusijas apie skaitmeninius iššūkius, bendravimo ir komunikavimo internete etiketą, apie grėsmes ir pavojus, apie melagingų naujienų įtaką mūsų kasdieniniame gyvenime ir asmens duomenų apsaugą. Mokiniai klausė prof. dr. R. Laužiko trumpą paskaitą apie mandagų elgesį skaitmeninėje erdvėje, M. Masaičio (projekto www.draugiškasinternetas.lt vadovo) minčių apie asmens duomenų apsaugą ir privatumą internete, taip pat susipažino su teisėmis ir atsakomybės skaitmeninėje erdvėje. Įgytas žinias mokiniai pasitikrino dalyvaudami viktorinoje ir apibendrindami refleksijoje,“ – pasakoja IT mokytoja Irina.

Saugesnio interneto savaitės metu „Saulės“ gimnazijos pradinukai stebi edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendrauja tiek su vaikais, tiek su ekspertais ir pasakoja apie tai, kaip internete būti saugesniems, kartu žiūri filmukus, žaidžia žaidimus. Mokiniai supranta ir žino, kad internete reikia elgtis atsakingai, nes netinkamas elgesys gali pakenkti ne tik jiems, bet ir jų šeimai bei draugams.

2021-02-12T13:22:21+02:00 9 vasario, 2021|Pagrindinis ir vidurinis ugdymas|