Netradicinė pamoka „Maisto tausojimas“

//Netradicinė pamoka „Maisto tausojimas“

Netradicinė pamoka „Maisto tausojimas“

8 ir 9 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje technologijų pamokoje „MAISTO TAUSOJIMAS“. Lietuvos vartotojų instituto projektų koordinatorė Eglė Pieslikaitė pasakojo mokiniams tausaus maisto vartojimo tema – namuose išmetamo maisto kiekių mažinimą, maisto švaistymo poveikį aplinkai, klimatui ir besivystančioms šalims ir kt. Be to, mokiniai turėjo galimybę susirungti maisto tausojimo turnyre naudodami Kahoot platformą. Sveikiname Simoną ir Artūrą, užėmusius 1-ąsias vietas turnyre.

Dalinamės keliomis mokinių refleksijomis po šios pamokos:

„Man labai patiko formatas, sužinojau daug naujų dalykų. Norėčiau daugiau tokių pamokų“.

„Man, labai patiko, buvo labai įdomus formatas. Mokslininkų yra nustatyta, kad varžydamiesi tarpusavyje mokiniai išmoksta daug daugiau nei tiesiog klausydami. Man buvo labai įdomu susipažinti su aktualia tema. Sužinojau daug ligi šiol nežinotų dalykų. Ir labai noriu padėkoti už tokią įtraukiančią, naudingą ir aktualią pamoką. Labai norėčiau, jog tokių pamokų būtų daugiau“.

„Patiko, sužinojau naujos informacijos ir įdomių faktų. Kahoot’as buvo įdomus ir išgirdau būdų, kaip galima išmesti mažiau maisto, jį tausoti“.

„Buvo labai įdomu klausyti, sužinojau naujų dalykų, taip pat pakeičiau požiūrį į maisto švaistymą“.

„Buvo įdomu, sužinojau naujų dalykų bei vertingų faktų. Taip pat privertė susimąstyti apie maisto vartojimą ir švaistymą“.

„Patiko, sužinojau daug naujos informacijos ne tik apie klimatą, bet ir maistą bei jo švaistymą“.

„Labai patiko ir buvo įdomu sužinoti apie maisto švaistymą, jo poveikį klimatui ir Kahoot’as, kuris patikrino mūsų gautas žinias“.

„Supratau, kad pasaulyje trečdalis viso maisto yra išmetamas veltui. Taip pat sužinojau, kad Malaizijos miškuose yra išgaunamas palmių aliejus, o tam kertami miškai. Taip pat sužinojau, kiek milžiniškai daug vandens yra sunaudojama pieno ir mėsos produkcijai. Šie faktai man įstrigo geriausiai“.

„Ši paskaita buvo labai naudinga, daug visko sužinojau ir kaip tik dabar darau metini projektą apie gamtos saugą, klimato kaitą, rūšiavimą, išklausiusi šitos paskaitos būtinai pridėsiu įdomių faktų prie savo metinio projekto“.

„Buvo labai naudingas turnyras, labai daug sužinojau naujų dalykų, privertė susimąstyti“.

2021-01-24T20:42:30+02:00 24 sausio, 2021|Pagrindinis ir vidurinis ugdymas|