Gimnazijos mokytojai mokosi iš Suomijos kolegų

//Gimnazijos mokytojai mokosi iš Suomijos kolegų

Gimnazijos mokytojai mokosi iš Suomijos kolegų

Pavasario atostogų metu, „Saulės“ privačioje gimnazijoje nuotoliniu būdu lankėsi 20 metų pedagoginio darbo patirtį turinti švietimo ekspertė  iš Suomijos Minna Repo. Ji vedė mokymus pedagogams.

„Ypatingų naujienų gal ir neišgirdome, tačiau daug ką pasitikslinome, turėjome galimybę diskutuoti. Malonu, kad ir mes turėjome kuo pasidalinti ir buvome įvertinti,“ –  teigia „Saulės“ privačios gimnazijos direktorė Irena Baranauskienė. 

Suomiams svarbu kokybė, dėmesys kiekvienam vaikui. Jų švietimo sistemoje vyrauja pasitikėjimas. „Mokytoju pasitikima, todėl jis nėra kontroliuojamas stebint pamokas. Mūsų gimnazijoje – taip pat. Sutapo požiūriai ir į tai, kokiai ateičiai suomiai ruošia savus vaikus. Tačiau ugdymo turinį, programas valstybiniu lygu suomiai keičia kas dešimt metų. Mokinys Suomijoje – smalsus veikėjas. Labiausiai atsakingas už savo rezultatą. 9 klasėje nustatomas pasiektas lygmuo. Ir maždaug 50 procentų mokinių suka į akademinį, o 50 procentų į profesinį lygmenį. Jei Lietuvoje nuo 1 klasės tėvai ir vaikai žinotų, kad iki 9 klasės privalu pasiekti atitinkamą lygmenį ir tik tada atsivers tiesioginė galimybė į gimnaziją ar universitetą, tai ir Lietuvos švietimas pajudėtų iš duobės,“ – pastebėjimais po seminaro dalinasi gimnazijos direktorė Irena Baranauskienė.

Pritarėme viskam, apie ką kalbėjo lektorė, bet mums svarbiausia išgirsta mintis buvo: „Mokymo procese turi būti džiaugsmo!“

Susitarėme bendradarbiauti ir ateityje.

2021-04-13T11:22:01+02:00 12 balandžio, 2021|Pagrindinis ir vidurinis ugdymas|