Kovo 11-osios minėjimas mūsų gimnazijoje: bendruomeniškiausių „sauliečių“ rinkimai, smagios veiklos, integruotos pamokos, į bendruomenės gyvenimą vis grįžtantys alumnai, susitikimas filmo „Poetas“ seanse ir Kovo 11-osios šachmatų turnyras.

Rinkome bendruomeniškiausius „sauliečius“ 

Mūsų gimnazijoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimo nuotaika jautėsi jau visą savaitę – mokiniai, tėvai ir mokytojai demokratiškai rinko per praėjusius metus labiausiai pilietiškumu ir bendruomeniškomis iniciatyvomis pasižymėjus mokinius bei geriausias metų iniciatyvas ir bendruomenės renginius.

Pradinukai iš pasigamintų malūnėlių „sukonstravo“ vėliavėles. 

Pamokose – aktualizavimas: istorijos svarba šiandien 

Istorijos ir pilietiškumo pamokose mokiniai tardiciškai prisiminė laisvės svarbą ir „Dainuojančios revoliucijos“ įvykius.

Tačiau diena iki Kovo 11-osios puiki proga tarpdalykinei integracijai pamokose: istorija+. Matematikos mokytoja metodininkė Neringa pasakoja apie tokios pamokos pavyzdį 5-okams, kurioje mokiniai iš Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvų sukūrė ornamentinę juostą. „Mokiniai, kurdami ornamentinę juostą, rėmėsi ašine simetrija ir skaičiavo spalvos dalį visoje juostoje. Skambant lietuviškoms dainoms, vaikai kūrybiškai atliko savo užduotį. Kiekvieno žmogaus gyvenime yra labai svarbi žinių ir patyrimų integracija. Daugelis matematikos taisyklių ir situacijų  lengvai galima gyvenime aktualizuoti. Ko gero tada, mokiniams vis rečiau kyla klausimas:  ar man to reikės gyvenime?“ – pasakoja matematikos mokytoja ir direktorės pavaduotoja Neringa.

Susitikimas su alumnais 

Simboliška, bet mūsų filialo Laisvės prospekte mokiniai apie laisvės įprasminimą kalbėjosi su mūsų alumnais Adomu ir Emiliu.

Jie pasakojo apie gyvenimą mokykloje ir galimybes laisvai rinktis savo gyvenimo kelią. Emilis pasidalino tarnybos Lietuvos kariuomenėje patirtimi, o Adomas – studijų ir darbo finansų srityje.

„Didžiuojamės, kad mūsų mokiniai baigę gimnaziją jaučiasi pilnaverčiais bendruomenės nariais ir noriai svečiuojasi, dalinasi patirtimi,” – įspūdžiais dalinasi direktorės pavaduotoja Neringa.

Gimnazistai mokėsi iš kino 

Mūsų I-IVG mokiniai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo svarbą prisiminė kino teatre „Skalvija“, kuriame peržiūrėjo filmą „Poetas“. Laukia labai reikšmingos refleksijos pamokose.

Kovo 11-ąją susitikimo gimnazijos šachmatų turnyre

Mokiniai, tėvai ir mokytojai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną susitiko ir varžėsi šachmatų turnyre.