Lapkričio 16 d. – Tolerancijos diena. Tradiciškai šios dienos minėjimą organizuojantys mūsų aštuntokai kvietė diskutuoti, išsakyti nuomonę apie toleranciją Lietuvoje ir Vilniuje.

8-okai sukūrė video reportažą „Vilnius – tolerancijos miestas?“ ir pakvietė mokyklos bendromenę refleksijai.

„Džiaugiuosi, kad gimnazijoje atvirai kalbame apie pagarbos, įsiklausymo kultūrą, o šiuos klausimus kelia ir sprendimų nuolat ieško patys mokiniai. Didžiuojuosi aštuntokais, kurie patys sugalvojo ir įgyvendino Tolerancijos dienos projektą gimnazijoje. Smagiausia, kad jie drąsiai kalba su žmonėmis ir supranta pilietiškumo, iniciatyvumo ir atsakomybės reikšmę,“ – teigia 8 kl. vadovas Haroldas.

Pamokose – atviros diskusijos ir tolerancijos klausimų integracija į dalykų turinį. Mokytojai dalinasi keliais pavyzdžiais. „Klasės mokiniai, analizuodami K. Binkio pjesę ,,Atžalynas“, diskutavo, kaip toleranciją suprato to meto gimnazistai ir kaip elgiasi mokiniai šiandien, aiškinosi, kaip pakito  visuomenės vertybės,“ – pasakoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jovita. „Mokiniams buvo gero proga pagalvoti apie toleranciją. Vaikai pastebėjo, kad dažniausiai mes kalbame, ar su mumis tolerantiški yra kiti, bet nepagalvojame kaip elgiamės patys. Buvo „užkabinta“ įdomi religinė tema, tai yra jos primetimas,“ – teigia matematikos mokytoja Neringa.

Dienos eigoje klasės „pastatė“ tolerancijos miestą.