Dėl koronaviruso pavojaus mokyklos Lietuvoje uždaromos ir paskelbtos moksleivių pavasario atostogos. Kaip teigiama, nebus įprastų pavasario ir sutrumpės vasaros atostogos. „Saulės“ privati gimnazija nesutinka su šia pozicija ir imasi nuotolinio mokymo.

Reaguodama į tėvų ir mokinių lūkestį tęsti kokybišką ugdymo procesą, neleisti laiko veltui ir skirti jį mokymuisi, gimnazija pasiruošė nuotoliniam mokymui ir nuo kovo 16 d. (pirmadienio) ves pamokas el. priemonėmis pagal įprastą tvarkaraštį. Švietimo, mokslo ir sporto ministrui teigiant, kad reikalingos dvi savaitės mokykloms pasiruošti vykdyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu, gimnazija šiam pokyčiui pasiruošė per vieną darbo dieną.

„Sukuriama absurdiška situacija. Mokiniai turės net dvi savaites laisvo laiko, tačiau negalės išeiti iš namų ir tiesiog neturės ką veikti. Tačiau, kai oras bus geresnis, o, tikėtina, bus per karšta mokiniams sėdėti mokyklose, tada mokiniai turės mokytis! Dabar yra tinkamas metas mokytis, tereikia operatyviai reaguoti į situaciją, naudotis turimais elektroniniais ištekliais ir karantino laikotarpį išnaudoti mokymuisi“, – teigia „Saulės“ privačios gimnazijos direktorė Irena Baranauskienė.

Gimnazija noriai dalinasi paprasta praktika. Jau kovo 12 dieną, laukiant pranešimo iš ŠMM, mokyklos darbuotojai aptarė galimą nuotolinio mokymo tvarką. Paskelbus apie karantiną, buvo suorganizuoti pasitarimai su visomis klasėmis. Mokiniai kartu su mokytojais aptarė darbo tvarką, numatė darbo būdus. Kovo 13 dieną gimnazijos mokytojai paruošė mokymosi platformas ir išmėgino su mokiniais nuotolinio mokymo priemones bei pasiruošė darbą pradėti nuo kovo 16 d. (pirmadienio).