Praėjusį penktadienį, kovo 23-iąją Vilniaus universiteto Fizikos fakultete (VU FF) ir Informacinių technologijų taikymo centre (VU ITTC) pirmą kartą Lietuvoje įvyko „Tarptautinė elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamoka 2018“, skirta 15 – 19 metų moksleiviams ir aukštųjų mokyklų studentams. Galimybe vienai dienai tapti mokslininkais pasinaudojo ir mūsų gimnazijos moksleiviai: Rokas Stanulionis (IIg.), Urtė Reimorytė (IIg.), Aidas Kaušas (Iig.), Andrew Genadijus  Chaleckis (II g.), Anastasija Varmaškina (II g.), Marius Šomka (III g.), Džiugas Vyšniauskas (III g.), Milda Stancikaitė (III g.), Dominykas Mečanec (III g.), Julius Dūdėnas (III g.), Jokūbas Tumelis (III g.), Rikardas Blėda (III g.).

Meistriškumo pamokos metu mokiniai atliko eksperimentinį elementariųjų dalelių fizikos tyrimą, naudojant realius CERN duomenis, užregistruotus Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) eksperimente, susipažino su fundamentaliais tyrimais ir jų metodais. Šią užduotį jiems padėjo atlikti Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fizikos katedros darbuotojai ir studentai. Renginio dalyviai buvo supažindinti su Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centru, aplankė kelias Fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijas.

Dienos pabaigoje, kaip įprasta tarptautiniuose moksliniuose tyrimuose, renginio dalyviai prisijungia prie vaizdo konferencijos diskusijoms ir gautų rezultatų palyginimui bei aptarimui. Šio renginio dalyviai turėjo galimybę gyvai pabendrauti su CERN atstovais ir kitais pamokos dalyviais iš Brazilijos, Šveicarijos ir Turkijos.