Konferencija „Aš ir kalba 2016“

//Konferencija „Aš ir kalba 2016“

Konferencija „Aš ir kalba 2016“

Šiemet gegužės 6 d. Lietuvos edukologijos universiteto lituanistikos fakulteto lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedra su partneriais ,,Saulės“ privačia gimnazija ir Simono Daukanto gimnazija Lietuvos gimnazistus sukvietė į 5-ąją lietuvių kalbos tiriamųjų lietuvių kalbos darbų konferenciją. Konferencijoje dalyvavo Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazijos, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos, Vilniaus Vasilijaus Kačalovo gimnazijos, mokykla Vilniaus lietuvių namai, Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos ir ,,Saulės“ privačios gimnazijos mokiniai bei jų mokytojai. Užduoti klausimų ir padiskutuoti su mokiniais susirinko gausus būrys universiteto dėstytojų ir studentų.

Savo pranešimą ,,Interaktyvūs lietuvių kalbos projektai. Gimnazijos radijas ,,Gyvoji kalba. Aktualijos“ pristatė du mūsų mokiniai – Karolis Petrošius ir Matas Čipkus, 3G klasė ( darbo vadovė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ingrida Kapočienė).

Kiti konferencijos dalyviai nagrinėjo populiarių dainų tekstų stilių, pristatė Kėdainių paminklų epitafijų analizę, svarstė, kaip prisijaukinti Kristijoną Donelaitį ir jo kalbą, aptarė jaunimo kalbą ir diskutavo apie tai, kad žargonas tarsi kalbos kodas ir turi teisę gyvuoti, tačiau tik gerai mokantis bendrinę kalbą jaunuolis gali šmaikščiai ir tinkamoje vietoje vartoti žargonus. Visus konferencijos dalyvius ypač sužavėjo prasmingas Vilniaus lietuvių namų gimnazisčių Anos Masiulytės ir Marios Radishauskayte projektas filmas ,,Tiltai į Lietuvą“, kurio pagrindinė mintis, kad kiekvienas turime surasti savus tiltus į tėvynės kalbą, tradicijas ir jų santykį su šiuolaikine gyvensena.

2017-01-24T15:28:51+00:00 gegužės 24, 2016|Pagrindinis ir vidurinis ugdymas|