Egzamine daugiau baimės kelia procedūros, o ne turinys

//Egzamine daugiau baimės kelia procedūros, o ne turinys

Egzamine daugiau baimės kelia procedūros, o ne turinys

Praeitą savaitę valstybinių egzaminų sesiją pradėję kalbėjimo įskaitomis, š. m. birželio 29 d. mokiniai pirmą kartą savo brandą demonstravo raštu – vyko lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Kiekvienais metais egzaminai sulaukia įvairių vertinimų, todėl dalinamės mūsų gimnazijos abiturientės Gabrielės ir mokytojos metodininkės Dainoros Macijauskienės nuomonėmis.

Paklausta, kaip sekėsi egzaminas ir kaip jį vertina, Gabrielė teigia, kad temos buvo dėkingos: „Egzamino, žinoma, bijojom daug labiau nei reikėjo, manau, temos dėkingos, tai daugelis tikrai turėjo ką parašyti ir „Kempiniuku“ remtis nereikėjo, o ir aš tikriausiai išlaikiau. Mokinių nuotaika irgi nebloga, labai verkiančių nebuvo matyti. Kalbant apie egzamino vykdymą, galima pastebėti, kad dramatiškos procedūros nervų nenuramino, su kiekvienu perskaitytu punktu buvo vis baisiau, bet kai pasakė: „Skelbiu egzamino pradžią“,- pasidarė visai ramu.“

„Lietuvių kalbos ir literatūros VBE rašinio temos neturėjo išgąsdinti. Visos temos, ypač  kartų santykiai, meno poveikis, buvo nagrinėtos, kartotos ir įtvirtintos. Biliūnas, Aputis, Savickis, Sruoga, Ivaškevičius, Mykolaitis-Putinas – rašytojai, kuriais mokiniai rėmėsi ruošdami savo monologines kalbas, tad sukauptas žinias jie sėkmingai galėjo panaudoti ir rašiniuose. Manau, temos aiškios, palankios  pagal kiekvieno gebėjimus plėtoti temą, argumentuoti, taisyklingai, sklandžiai kurti ir komponuoti tekstą“, – teigia „Saulės“ privačios gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja – metodininkė D. Macijauskienė.

Kitas išbandymas mokiniams – liepos 1 d. planuojamas anglų kalbos egzaminas. Tikime savo abiturientais ir neabejojame jų puikiais pasiekimais.

2020-06-29T18:42:06+00:00 birželio 29, 2020|Pagrindinis ir vidurinis ugdymas|