Biologijos VBE: įprastas ir be aktualijų

//Biologijos VBE: įprastas ir be aktualijų

Biologijos VBE: įprastas ir be aktualijų

Liepos 9 d. vyko biologijos valstybinis egzaminas. „Saulės“ privačios gimnazijos biologijos mokytojos metodininkės Jūratės Taučiuvienės teigimu, „biologijos egzaminą rinkosi tie abiturientai, kurie sieja savo studijas su medicina ir kruopščiai bei nuosekliai dirbo visus mokslo metus, todėl ir įvertinimų tikimės aukštų”.

Egzaminas nenustebino. „Į biologijos egzaminą ėjau gerai pasiruošusi bei nusiteikusi. Manau, kad su kiekvienu tokiu ,,išbandymu” baimės jausmas mažėja, atsiranda vis daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Kartu su mokytoja buvome viską gerai pakartoję, išsisprendę senesnių egzaminų užduotis, todėl per daug nesijaudinau. Šių metų egzaminas labai nenustebino, nemažai populiarių, pasikartojančių klausimų, pavyzdžiui, apie varliagyvių kvėpavimą, žmogaus kraujotaką, nervų sistemą bei ekologiją. Gal kiek mažiau tikėjausi užduoties apie lytinius hormonus bei žmogaus gemalą iki implantacijos, tačiau tikiu, kad ir su ja susidoroti man pasisekė visai neblogai. Nors nesu iš greitųjų mokinių, laiko užduotims tikrai pakako. Taip pat pastebėjau, kad man, kaip mėgstančiai išsiplėsti, teko gerai apgalvoti kiekvieną atsakymo žodį, nes švarraštyje vietos palikta nedaug. Apibendrindama galiu pasakyti, kad nuotaika parašius darbą gera, įveiktas dar vienas svarbus egzaminas. Na, o dabar belieka pailsėti bei ruoštis artėjančiam chemijos žinių patikrinimui,“ – pasakoja abiturientė Urtė.

Pasigendama konkretumo ir aktualių temų. „Egzamine tikėjomės daugiau užduočių, susijusių su  šių dienų aktualijomis – virusais, infekcijomis, imunitetu. Egzamino pirmoje dalyje, testuose, mokiniai susidūrė tik su vienu sunkesniu klausimu, kuriame reikėjo nurodyti teisingą teiginį apie chemines ir elektrines sinapses. Antrojoje dalyje mokinius sugluminęs klausimas buvo su titnagdumbliais, egzamino užduotis prašė „daugmaž“ išmatuoti vieno iš pateiktų titnagdumblių ilgį. Tokia egzamino užduoties formuluotė glumina mokinius, joje trūksta konkretumo, todėl apie galimą teisingą atsakymą galime tik spėlioti.  Trečioji ir ketvirtoji egzamino dalys nebuvo sunkios, visi klausimai aiškiai suformuluoti,  visas temas ir panašias užduotis mokiniai kartojosi ir sprendė tiek nuotolinio mokymosi metu, tiek per konsultacijas“, – egzaminą įvertino gimnazijos mokytoja ir VBE vertintoja J. Taučiuvienė.

Kitas mūsų gimnazistų iššūkis – informacinių technologijų egzaminas, kuris vyks liepos 13 d.

2020-07-09T17:39:35+00:00 liepos 9, 2020|Pagrindinis ir vidurinis ugdymas|